Peugeot 208
1.2 VTi Access
40.600 TL
Peugeot 208
1.2 VTi Access ETG5
42.200 TL
Peugeot 208
1.2 VTi Active
43.600 TL208 GTi'ı İstanbul Park'ta deniyoruz Fotoğraflar : Ali Burçin TİTİZEL
208 GTi'ı İstanbul Park'ta deniyoruz

208 GTi’ı en büyük rakiplerinden biriyle de karşılaştırdıktan sonra sıra şimdi pistte nasıl bir performans gösterdiğine geldi. Gerçek bir Formula 1 pistinde 208 GTi’ın neler yaptığını merak ediyorsanız hiç vakit kaybetmeden yazının devamını okumaya başlayın!

Bugün İstanbulPark’ın halka açık pist günlerinden biri ve çıktığımız seansta tam 40 otomobil yer alıyor. Anlayacağınız bolca trafik içindeyiz ve hızlı tur atmak zor olacak gibi. İlk birkaç tur otomobili ısıttıktan sonra hızlı turlarımız başlıyoruz.

İstanbulPark çok büyük ve geniş bir pist, öncelikle bunu söylemek gerek. Bu nedenle buraya hangi otomobille çıkarsanız çıkın biraz güçsüz hissedebiliyorsunuz. 208 GTi ile pistte geçirdiğimiz zamanda yer yer bunu hissettik. Özellikle yokuş yukarı olan bölümlerde 200 bg güç bile yetersiz kalıyor. Kısa şanzıman bunun önüne geçmek için iyi bir iş çıkartsa da yine de hızlanma yetersiz, bir 50 bg’e daha ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz.

Pistin daha çok üç ve dördüncü vitestlerin kullanılmasını gerektirdiği ilk ve ikinci sektörde otomobil istekli hissettiriyor. Ancak üçüncü vites o kadar uzun ki bu dar virajların olduğu ve en çok vakit kazanılacak bölümde bile vakit kaybediyorsunuz. Daha kısa bir üçüncü vites oranına ihtiyaç duyuyorsunuz gerçekten. Dördüncü vitese aldığınızdaysa işler daha iyi bir duruma geliyor ama o zaman da vites büyüdüğü için hızlanma etkisini kaybediyor.Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Aston Martin tarihinin en hızlı convertible modeliyle tanıtışın: DBS Superleggera Volante
Haber
Makyajlı Ford Edge satışa sunuldu
Haber
Yeni Mercedes GLS New York Fuarı’nda tanıtıldı
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com