Ford Mustang Mach 1 (1970) Fotoğraflar: İlke Taşçı
Ford Mustang Mach 1 (1970)
80.000 $
Motor:
351 cid 4V (Cleveland), V8 silindir, 16v, 350 bg
0-400 Metre :
16 sn. (4V Mach 1)
Maksimum tork :
500 Nm (yaklaşık)
Maksimum hız:
200 km/s (yaklaşık)
Şanzıman :
4 ileri otomatik, arkadan çekiş
Boş ağırlık :
1470 kg
0-100 Km/s :
8.2 sn. (4V Mach 1)
Üretim Adedi:
40.970 adet

Bu testin Otoloji’de yayınlanması için otomobilini kullanmamıza izin veren Sayın Leon Kalma ve ElKlasik’e (www.elklasik.comsonsuz teşekkürler...

Heyecanlı mıyım? Evet, hem de nasıl! Daha önce kullandığım 96 modeli saymazsak klasik olarak kullandığım ilk Mustang olacak bu. Üstelik bunun en çok sevdiğim modellerden biri olan '70 olması benim için otomobili daha da önemli kılıyor.

Fotoğraflarda çok temiz görünüyordu, bakalım gerçekte nasılmış? Yolun kenarında bizi beklerken tertemiz mavi boyası ve parlayan kromlarıyla tüm ilgi onun üzerinde. İnsanlar etrafında toplanmış detaylarını inceliyorlar. Mustang’se kendinden emin bir şekilde kıs kıs gülüyor adeta.

Bugünü birlikte geçireceğiz, bakalım nasıl olacak merak ediyorum. Kullanacağımız Mustang, daha önce 1971 Dodge Challenger’ını kullandığımız Leon Kalma’ya ait. Kendisine binlerce teşekkürler bizlere bu imkanı sağladığı için.

Otomobilin anahtarını alıyorum, yavaşça etrafında bir dolaşıyorum. Bu esnada yüzümdeki gülümseme gittikçe genişliyor. Otomobilin üzerinde kusur bulmak imkansız.

Kapıyı açıyorum, beyaz koltuğuna yerleşiyorum, ahşap direksiyonu ayarlıyorum, kabine şöyle bir göz gezdirdikten sonra etrafıma iyicene bakıyorum. Yola çıkmadan önce ona alışmam gerek. Upuzun bir motor kaputu, küçücük yan aynaları, arka camda plastik ızgaraları ve hemen hemen hiçbir şey görmenize olanak vermeyen yatık C sütunlarından dolayı bunu yapmalısınız. Öyle oturup normal bir otomobil kullanıyor gibi bu Mustang’i kullanamazsınız.

Yola çıkmak için sabırsızlanıyorum ama önce konuğumuzu biraz tanıtsak fena olmayacak. 

01.11.2011
Hayalimdeki otomobili test etmişsiniz. Çok keyifle okudum. Umarım yazılarınız devamı gelir. Başarılar

Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Renault Sport'un en yeni eseri: Megane RS Trophy
Haber
Audi TT makyajlandı
Haber
Hyundai’ın N Line paketi ilk kez i30’da kullanılmaya başlandı
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com