Volkswagen Arteon
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance
267.900 TL
Volkswagen Arteon
1.5 TSI ACT 150 PS DSG R-Line
267.900 TL
Volkswagen Arteon
2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance
352.700 TLVolkswagen Arteon 2.0 TDI 4Motion Elegance Fotoğraflar : Alperen GÖKMEN
Volkswagen Arteon 2.0 TDI 4Motion Elegance
391.500 TL
Motor:
1968 cc, 4 silindirli, çift turbodizel 240 bg@4000 d/dak, 500 Nm@1750-2500 d/dak.
Performans :
6.5 sn 0-100 km/s hızlanma, 245 km/s maksimum hız
Şanzıman :
7 ileri DSG, çift kavramalı otomatik, dört tekerlekten çekiş
Ortalama tüketim :
5.9 lt/100 km, 152 gr/km.
Boş Ağırlık :
1828 kg.
Güç/ağırlık oranı :
Ton başına 131 bg
Boyutlar U/G/Y :
4862 / 1450 / 18671 mm
Değerlendirme :

Passat CC, VW'nin ilk coupe tasarımlı sedanı olarak piyasaya çıkmıştı. Passat isminden dolayı hakkettiği ilgiyi göremediği düşünülen model için yapılan makyaj ile birlikte "Passat" ekinden kurtulmuş ve sadece CC olarak adlandırılmıştı. Ancak, CC denildiğinde hala akla Passat da gelebildiği için VW yetkilileri için bu değişiklik yeterli olmadı ve VW yetkilileri yeni coupe-sedan modellerinde tamamen yeni bir isim kullanmayı tercih ettiler. Böylece Arteon modeli doğdu.

Arteon'un isminin nereden geldiğini anlattığımıza göre artık aracı incelemeye başlayabiliriz. Arteon yerini aldığı CC gibi coupe sedan formuna sahip bir tasarıma sahip ve VW'nin yeni tasarım anlayışıyla tasarladığı ilk modellerden biri olmasıyla öne çıkıyor. Alışıla gelmiş VW tasarımından uzak bir tasarıma sahip olan Arteon’da özellikle sıradışı olunabilmesi açısından epey uğraşıldığı belli oluyor.

Yerine geçtiği CC'den 60 mm daha uzun, 16 mm daha geniş ve 33 mm daha yüksek olan Arteon, aynı zamanda 31 lt daha fazla bagaj hacmi sunuyor: 563 litre.

İlk bakışta genişliğini kolayca fark edebildiğiniz model bu sayede oldukça sportif bir duruş sergiliyor. Ağıza benzer bir yapıda tasarlanmış olan ön ızgara hem test aracımızdaki Elegance hem de daha spor R Line donanımında krom olarak tercih edilmiş. Aynı zamanda bu ızgara ön farlarla bütünleşik bir yapıya sahip ve farların içinde yer alan gündüz LED'leri adeta ızgarada da devam ediyormuş hissini yaratıyor.

Ön ızgara her ne kadar Elegance ve R-Line donanımlarında aynı olsa da ön tampon tasarımı bu iki donanım paketinde farklılık gösteriyor. Elegance donanımıyla gelen test aracımızda daha klasik pürüzsüz bir tampon yapısı sunulurken daha spor olan R-Line donamında daha hırçın ve bol hava girişli bir tasarım tercih edilmiş.

Oldukça büyük bir kaputa sahip olan Arteon'da bu kaput nerdeyse aracın yanlarına kadar devam ediyor. Bu tasarımdan dolayı çok daha küçük bir çamurluğa sahip olan modelde çamurluktan başlayıp kapıda devam eden ve üstünde aracın donanım isminin yazılı olduğu bir krom trim kullanılmış.

Arka tarafa geçtiğimizde ise bizleri öne oranla daha sade bir tasarım bekliyor. Kısa bir bagaj kapağına sahip olan modelde bagaj kapağı arka camla birlikte açılıyor ve yükleme alanını arttıran bir detay olarak karşımıza çıkıyor. LED teknolojisine sahip arka farların kullanıldığı model de üçüncü stop lambası ise özellikle Audi A7’dekine benzer bir şekilde arka camın üstünde konumlandırılmış.

Ön tamponun aksine Elegance ve R-Line donanım seçeneklerinde arka tampon tasarımı aynı kalmış. R-Line donanımında egzoz görünümlü krom trim ile arka tarafa spor bir hava katılmak istenirken bagaj kapağının üstünde bulunan ince spoyler ile bu hava desteklenmiş.Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Yeni Opel Corsa elektrikli versiyonla tanıtıldı
Haber
Ring rekoru yeniden Renault’da!
Haber
Yeni CLA’nın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com