Volkswagen Arteon
1.5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance
267.900 TL
Volkswagen Arteon
1.5 TSI ACT 150 PS DSG R-Line
267.900 TL
Volkswagen Arteon
2.0 TDI SCR 150 PS DSG Elegance
352.700 TLVolkswagen Arteon 2.0 TDI 4Motion Elegance Fotoğraflar : Alperen GÖKMEN
Volkswagen Arteon 2.0 TDI 4Motion Elegance
391.500 TL
Motor:
1968 cc, 4 silindirli, çift turbodizel 240 bg@4000 d/dak, 500 Nm@1750-2500 d/dak.
Performans :
6.5 sn 0-100 km/s hızlanma, 245 km/s maksimum hız
Şanzıman :
7 ileri DSG, çift kavramalı otomatik, dört tekerlekten çekiş
Ortalama tüketim :
5.9 lt/100 km, 152 gr/km.
Boş Ağırlık :
1828 kg.
Güç/ağırlık oranı :
Ton başına 131 bg
Boyutlar U/G/Y :
4862 / 1450 / 18671 mm
Değerlendirme :

Arteon'un kabinine geçtiğimizde ise ne yazık ki dış tasarımında olduğu gibi farklı bir tasarım bizleri beklemiyor ve özellikle temelini aldığı Passat’ı andırıyor. Markanın diğer modellerinde tanıdık parçaları bolca görebildiğimiz kabinde deyim yerindeyse bütün teknolojik oyuncaklar kullanılmış ancak aynı özellikleri VW'nin diğer modellerinde de kolaylıkla görmek biraz can sıkıcı olabiliyor.

Yavaş yavaş bütün VAG grup modellerinde görmeye alıştığımız dijital gösterge paneli bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Arteon’da standart olarak sunulan bu gösterge paneli aynı şekilde VW’nin B segmentindeki temsilcisi Polo’da opsiyonel olarak alınabiliyor. Bu her ne kadar Polo için büyük bir artı olsa da tamamen aynı özelliklere sahip olması nedeniyle neredeyse 400.000 TL fiyat etiketine sahip olan Arteon için ister istemez eksi olarak hanesine yazılıyor. En azından biraz daha farklı bir tasarıma sahip ya da farklı fonksiyonlar içeren bir gösterge paneli tercih edilebilirdi diye düşünüyoruz.

8” genişliğinde dokunmatik bir ınfotainment ekranı Arteon’da yerini almış. AndroidAuto ve Apple CarPlay desteğine sahip olan bu ekran oldukça net olan görüntü kalitesiyle öne çıkıyor. 8 adet hoparlöre yer verilen modelde ne yazık ki DYNAUDIO Confidence Premium ses sistemi ülkemizde sunulmuyor. Standart olarak sunulan kablosuz şarj alanı ise vites kolunun önünde yer alıyor. Ancak testimiz sırasında bu kablosuz şarj alanına ne yazık ki ekibimizin kullandığı hiçbir telefonu sığdıramadık (Test ettiğimiz telefonlar iPhone 7 ve Google Pixel). Standart boyut diye tabir edebileceğimiz bir cihazın dahi buraya sığmaması aklımızda soru işaretleri bıraktı.

Oldukça rahat elektrikli koltukların standart olarak sunulduğu Arteon’da koltuk ısıtma sistemi de standart olarak sunuluyor. Elegance donanımında yarı deri yarı alcantara kaplı olarak gelen “ergoComfort” koltuklar, R-Line donanımında ise daha spor tasarıma sahip R-Line koltuk olarak geliyor. R-Line donanımında aynı zamanda daha sportif bir direksiyon simidi tasarımı da görüyoruz.

Arteon’da genelde bu sınıfta yer alan modellerde gördüğümüz hacim sorunlarıyla pek de karşılaşmadık. Temelinde Passat olan bir modelden zaten bunu beklemiyorduk ama tavan çizgisi nedeniyle aklımızda biraz soru işareti de yok değildi. Ön kısım genişliği ve ferahlığıyla dikkat çekerken arkada da baş mesafesi konusunda sıkıntı yaşanmaması dikkat çekici.

Sürüş pozisyonunun BMW 4 Serisi’ne göre biraz yüksek kalmasıysa Arteon’un sürüş keyfi arayan müşteriler konusunda rakiplerine müşteri kaptırabileceği noktalardan biri. Bunun yanında malzeme ve işçilik kalitesi oldukça başarılı.Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Yeni Opel Corsa elektrikli versiyonla tanıtıldı
Haber
Ring rekoru yeniden Renault’da!
Haber
Yeni CLA’nın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com