Honda Jazz
1.3 Premium otomatik
74.200 TL
Honda Jazz
1.3 Elegance otomatik
78.400 TL


Honda Jazz 1.3 Elegance Fotoğraflar : Alperen Gökmen
Honda Jazz 1.3 Elegance
74.200 TL
Motor:
1318 cc, 4 silindir, atmosferik, benzinli, 102 bg 6000 d/dak, 123 Nm 5000 d/dak
Performans :
190 km/s Maksimum hız, 11.4 sn 0-100 km/s hızlanma
Şanzıman :
6 ileri manuel, önden çekiş
Ortalama tüketim :
5.1 lt/100 km, 190 g/km CO2 emisyonu
Boş Ağırlık :
1138 kg
Güç/ağırlık oranı :
Ton başına 90 bg
Boyutlar U/G/Y :
3995 / 1694 / 1541 mm
Değerlendirme :

Birçok modern otomobilde olduğu gibi yeni jenerasyon Jazz’da da yeni platformla birlikte boyutlarla birlikte kabin de büyümüş. Honda’nın Jazz modelinde kabin kullanışlılığıyla öne çıktığını, bu konuya özellikle özen gösterdiğini söylemiştik, yeni modelde de aynısı geçerli.

Daha oturduğunuz andan itibaren geniş yapısıyla dikkat çeken otomobil eski modele göre önde 30 mm, arkada 20 mm omuz mesafesi sunuyor. Arka taraftaysa ekstra 115 mm bacak mesafesi sunulurken, baş mesafesinde de son derece bonkör davranıldığını görüyoruz. Jazz’ın kabini gerçekten göründüğünden daha geniş ve ferah.

354 litrelik bagaj hacmi sınıfındaki en geniş seçeneklerden biriyken bu eski modele göre de 17 litre arttığı anlamına geliyor. Koltukların yatmasıyla hacmi 1314 litreye kadar arttırabiliyorsunuz.

Bu arada koltuklar demişken… Önceki Jazz’da diğer hiçbir rakibinde olmayan Magic Seats özelliği yer alıyordu. Bu özellik koltukların sadece yatmasını değil, minderlerinin de öne doğru kalkabilmesine olanak veriyor, böylece küçük sınıfta yer alan Jazz’ın için yüksek eşyaları yerden tavana kadar yükleyebiliyordunuz. Honda, yeni Jazz’da kullanıcıların çok sevdiği bu özelliği korumuş ve üzerine ek fonksiyonlar eklemiş. Buna göre 60:40 oranında yatırılabilen arka koltuklar dört farklı modda kullanılabiliyor.

Utility mode: Arka koltuklar standart şekilde yatırılıyor ve 1505 mm uzunluğunda yükeleme alanı oluşturuluyor.

Tall mode: Arka koltukların minder kısmı kaldırılıyor ve tabandan tavana kadar 1280 mm yüksekliğindeki eşyalar kolayca taşınabiliyor.

Long mode: Ön yolcu koltuğunun arka kısmı tamamen düz bir şekilde yatabiliyor ve ortaya 2480 mm’lik yükleme alanı çıkıyor.

Refresh mode: Ön yolcu koltuğunun arka kısmı arkaya doğru, arka koltuk ile aynı seviyede olacak şekilde yatırılıyor ve 1580 mm’lik ayak uzatacak bir alan yaratılıyor.

Bu koltuk modları Jazz’a eşsiz bir kullanışlılık sağlarken, küçük bir alanın bile nasıl etkili şekilde kullanılacağını da gösteriyor. Bunun dışında Jazz’ın kabini ergonomik anlamda da sorunsuz bir yapıda. Tüm butonların, düğmelerin yerleşimlerine erişim rahat, sorunsuz.

Burası kalite olarak Japon markaların standartlarında olan, daha çok siyah renklerin hakim olduğu bir alan. Direksiyonun üzerinde ve orta konsolda bulunan krom detaylar kabine renk katma görevini başarıyla yerine getiriyor. Ancak yumuşak plastiklerdense daha çok sert, bildiğiniz Japon otomobillerindeki malzemelerin kullanıldığı, kalite olarak Avrupa’lı rakiplerinden geri kalan bir kabin sizleri bekliyor Jazz’da.

Orta konsoldaki dokunmatik ekran otomobille ilgili birçok bilgiye ulaşmanızı sağlıyor. Gerek yerleşim gerekse kullanım olarak rahat erişilebilen ve kolay kullanımıyla dikkat çeken bu ekran Jazz’ın tüm donanımlarında (Premium ve Elegance) standart olarak geliyor ve geri görüş kamerası gibi özellikleri barındırıyor.

Her zamanki gibi geniş, değişken, ergonomik ve rahat kullanılan bir kabine sahip olan Jazz, bildiğimiz özelliklerin yeni gövdesinde de devam ettiğini gözler önüne seriyor.Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Yeni BMW 3 Serisi'nin detayları geliyor
Haber
Yeni Euro NCAP testlerinde ilk beş yıldız Nissan Leaf'den
Haber
Yeni Corsa GSi'ın teknik verileri açıklandı!
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com