Yeni Seat Ibiza ortaya çıktı
Yeni Seat Ibiza ortaya çıktı

Yazı: Uğur Durukan Çakılcı           

  • Sınıfının en geniş bagaj hacmi
  • Yeni MQB A Zero platformu
  • 1.0 ve 1.4 TSI benzinli motorlar

Seat’ın B sınıfındaki temsilcisi Ibıza’nın beşinci jenerasyonu ortaya çıktı. Tasarım olarak ağabeyi Leon’la oldukça benzer olan Ibiza, eski modele göre oldukça büyük duruyor.

VAG grubunun son dönemde çıkan neredeyse bütün yeni modellerinde kullandığı MQB platformunun bir varyasyonu olan MQB A Zero platformu yeni Ibıza ile birlikte ilk defa kullanılmaya başlandı. Yeni platformla birlikte aks mesafesi 95 mm uzamış, bunun sayesinde sayesinde diz mesafesi artarken bagaj hacmi de 65 litre artarak, sınıfının en iyi değeri olan 355 litreye çıktı. Artan boyutlar sayesinde önde 35 mm diz mesafesinde, arkadaysa 24 mm baş mesafesinde artış gözlendi.  

Motorlara bakıldığında ise kullanıcıları 3 benzinli 3 dizel motor bekliyor. 1.0 lt’lik TSI benzinli motor 95 bg ve 115 bg’lik iki güç seçeneğine sahipken, 1.4 lt’lik TSI benzinli motor 150 bg’lik güç üretiyor.

Dizel cephesinde ise 1.6’lik TDI motor 80 bg, 9 5bg ve 115 bg’lik üç alternatife sahip. Model motor seçeneklerine göre 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman ile alınabiliyor.

FR donanımlı modeli ortaya çıkan yeni Ibiza, bu donanımı ile oldukça spor bir tasarıma sahip. Markanın diğer modellerinde kullandığı full LED ön farların benzeri yeni Ibiza’da da sunulmaya başlanmış.  Kabindeyse Apple CarPlay ve Android Auto destekli 8 inç dokunmatik infotainment ekranı ve kablosuz telefon şarj alanı kullanılmaya başlanmış.

Yeni Ibiza’nın Cenevre Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Detaylar açıklandıkça yazımız güncellenecektir. Takipte kalın…

Seat Ibiza Cupra testimizi okumayı unutmayın. 

Seat Ibiza 1.2 DSG testimiz de ilginizi çekebilir. 


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Mitsubishi Eclipse Cross’un fiyatları belli oldu
Haber
BMW M2 Competition: Daha güçlü, daha hızlı
Haber
Volkswagen Polo (2018)
1.0 TSI 95 bg Highline
İzlenim

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com