Opel Grandland X’e kablo geldi
Opel Grandland X’e kablo geldi

Hybrid4 adı verilen model Opel’in ilk PHEV altyapılı otomobili oluyor. 

Opel Grandland X Hybrid4, Alman markanın sahibi olan PSA Grubu’nun geliştirdiği kabloyla şarj edilebilen altyapı ile geldi. 1.6 litrelik Puretech, 200 bg’lik benzinli motor ve 110 bg’lik iki adet elektrikli motoru kombine eden sistem 13.2kWh lityum iyon bataryaya sahip. Öndeki motor sekiz ileri otomatik şanzımanla gücünü aktarırken arkadaki ikinci elektrik motoru dört tekerlekten çekiş sağlıyor. 

Bu sistemi daha önce DS7 Crossback E-Tense modelinde de görmüştük. Daha sonra Peugeot aynı sistemin yeni 508, 508 SW, 3008 ve Citroen C5 Aircross modellerinde de kullanılacağını duyurmuştu. Tüm bu modellerin ortak yanı modüler LMP2 platformu üzerine geliştirilmiş olmaları. Opel’in Grandland X modeli de aynı altyapı üzerine şekillendirilen bir ürün. 

Model 50 km’lik elektrik menzili sunuyor ve 7.4 kWh şarj noktasından iki saatten kısa bir sürede şarj edilebiliyor. 49 gr/km’lik emisyon değeri oldukça başarılıyken modelin diğer tüketim ve performans değerleri henüz açıklanmadı. 

Opel’in elektriklenme planı diğer modelleriyle devam edecek. Grandland X’ten sonra yıl içerisinde tanıtılacak yeni Corsa’da elektrikli bir versiyon sunulacakken Vivaro Life, Vivaro Van ve yeni Mokka X’te de tamamen elektrikli versiyonlar olacak.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Yeni Opel Corsa elektrikli versiyonla tanıtıldı
Haber
Ring rekoru yeniden Renault’da!
Haber
Yeni CLA’nın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com