Mitsubishi Engelberg Tourer konsepti elektrikli altyapıyla tanıtıldı
Mitsubishi Engelberg Tourer konsepti elektrikli altyapıyla tanıtıldı

Cenevre Fuarı’nda tanıtılan konsept kabloyla şarj edilebilen hibrit altyapısına sahip. 

Daha önce teaser fotoğrafını yayınladığımız konseptin tanıtımı Cenevre Fuarı’nda yapıldı. İlginç bir isme sahip olan Mitsubishi crossover modeli bu adı İsviçre’deki bir kayak merkezinden alıyor. 

Konsept çarpıcı tasarımıyla oldukça dikkat çekici bir yapıda. Önde olabildiğince geniş ızgara, LED farlar ve gündüz farlarıyla çevrelenmiş. Tavana entegre edilmiş projektörler aracın standart bir tarzdansa kendine özgü olmaya çalıştığını gösteriyor. Araç profilden de iddialı görünüyor, özellikle de ön lastiklerin arkasında konumlandırılan krom detay ve devamındaki çizgiler dinamik ve sportif görüntüyü destekliyor. 

Asıl etkileyici olansa kaputun altındakiler. Markanın mevcut Outlander PHEV modelinden taşınan kabloyla şarj edilebilen altyapı dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. 2.4 litrelik atmosferik, dört silindirli benzinli motor 20kWh batarya kapasiteli elektrik motorlarıyla entegre edilmiş. Elektrik motorları hem ön hem de arka aksta konumlandırılmış ve bu sayede elektrikli olarak da dört çeker kabiliyeti sunabiliyor. Mitsubishi aracın elektrik menzilini WLTP standartlarına göre 70 km olarak veriyor ki bu çok iddialı bir değer. Toplam menzilse 700 km’nin üzerinde. 

Otomobil Dendo Drive House adı verilen bir altyapıyla şarj edilebiliyor. Bu sistem güneş panelleri ve özel bataryasıyla evinizin enerji sisteminin bir parçası haline geliyor ve hem araçta hem de acil durumlarda evde kullanılması için elektrik üretiyor.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Yeni Opel Corsa elektrikli versiyonla tanıtıldı
Haber
Ring rekoru yeniden Renault’da!
Haber
Yeni CLA’nın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com