BMW X7'nin ilk görselleri paylaşıldı
BMW X7'nin ilk görselleri paylaşıldı

BMW’nin en büyük SUV modeli X7 ilk kez kısmen-kamuflajsız olarak görüntülendi. 

Alman üreticinin Ocak ayındaki Detroit Fuarı’nda tanıtımını yapacağı ve markayı ilk kez üst sınıf SUV sınıfında temsil edecek olan X7 modelinin ilk fotoğrafları paylaşıldı. Üretimi ABD’deki Spartanburg (Güney Carolina) fabrikasında başlayacak olan X7, bu fabrikada hali hazırda üretilen BMW X5 ve X6 modellerinin yanında üretilecek. Böylece Spartanburg fabrikasında üretilen model sayısı BMW X3 ve yenilenecek X4 ile birlikte beşe çıkmış olacak.

Fotoğraflarda kamuflajlı olarak görünen araçsa üretim aşamasından gelişim departmanına gönderilen araçlardan biri, yani henüz üretim modeli değil. Bu araç ekstrem hava testi (Death Valley ve İskandinavya’da) ile homologasyon aşamalarından geçirilecek. Otomobilin üretimiyse 2018 yılının sonlarında hayata geçecek.

Her ne kadar üretimi versiyonu olmasa da paylaşılan kamuflajsız fotoğraflar sayesinde X7’nin nasıl bir tasarımla geleceğini anlayabiliyoruz. Özellikle öndeki ‘abartılı büyüklükteki’ böbrekler oldukça dikkat çekiciyken, LED farlar ve arkada çift egzoz çıkışına gizlenmiş dört egzoz borusu gibi detaylar göze çarpıyor. Öte yandan X7’nin Frankfurt Fuarı’nda tanıtılan konseptindeki gibi elektrikli bir altyapı bu fotoğraflardaki arçata görülmüyor, bunu ön lastiğin arkasında bulunması gereken elektrik kablosu girişinin eksikliğinden anlayabiliyoruz.

Mercedes-Benz GLS, Land Rover Autobiography gibi modellerle rekabet etmesi için geliştirilen otomobil 7 koltuk kapasitesi sunacak ve BMW 5 ile 7 Serisi’ndeki CLAR platformunun uzatılmış versiyonu üzerine geliştirilecek. Bu da motor seçeneklerinin 5 ve 7 Serisi’ne benzer olacağı anlamına gelirken, konseptten de anlayacağımız üzere otomobilin bir plug-in hybrid versiyonu da olacak.

Bir diğer söylenti de X7’de V12 motor kullanılacağına dair. Son dönemde Bentley’nin Bentayga ile V12 motorlu SUV trendini başlatması sonrasında Alman üreticinin bu kararı yerinde olacaktır diye düşünüyoruz. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Lamborghini Urus’un da yakın zamanda V12 motorla donatılacağı söyleniyor.

BMW X7’nin üretim versiyonu 2018’in üçüncü çeyreğinde tanıtılacak.

BMW X7 fotoğraf albümü için tıklayın.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Macan S yeni V6 turbo motoruyla tanıtıldı
Haber
McLaren 720S üstünü açtı
Haber
Makyajlı Kia Sportage’ın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com