BMW, MPV modellerini makyajladı
BMW, MPV modellerini makyajladı

Alman üretici MPV modelleri olan 2 Serisi Active Tourer ve Gran Tourer modellerini güncelledi.


BMW’nin tarihindeki ilk önden çekişli model olan ve ilk MPV denemesi olarak sayılan 2 Serisi Active Tourer ve onun 7 koltuklu versiyonu Gran Tourer makyajlandı. Artık alıştığımız gibi her iki modelin güncellemesinde de tasarımsal olarak son derece küçük değişimler söz konusu.

Önde böbrek ızgaralar biraz daha genişletilmişken, yeniden tasarlanmış tampondaki hava girişleri daha geniş bir hal almış. Arkadaysa elden geçirilen tampon tasarımı yanında egzoz çıkışları daha vurgulu ve iri hale getirilmiş. Bunların dışında otomobillerde 6 adet yeni jant tasarımı ve iki yeni renk kullanılmaya başlanmış: Sunset Orange ve Jucaro Beige.

Otomobillerin kabinlerinde de ufak dokunuşlar yapılmış. Göstergeler artık dijital hale gelirken, infotaintment ekranı güncellenmiş, dokunmatik ekran opsiyonu sunulmaya başlanmış. Ayrıca yeni koltuk kaplamaları ve 7 ileri çift kavramalı şanzımanla birlikte gelmeye başlayan joystick şeklindeki vites topuzu yenilikler arasında.

BMW modellerin motorlarında güç olarak değişime gitmese de tüm güç ünitelerinde teknik olarak değişimler söz konusu. Alman üretici özellikle dizel motorlarda verimliliği arttırmak için çalışmalar yapmış. Buna göre artık tüm motorlarda daha düşük azot emisyonu için AdBlue sisteminin yer aldığı katalitik sistemler kullanılıyor. 4 silindirli tüm dizel motorlarsa (2.0 lt) Twin Power teknolojisi dışında çift turbo uygulamasıyla desteklenmiş. Benzinli motorlardaysa sürtünmeyi düşürüp 7 bg güç ve %5 oranında yakıt tasarrufu sağlanmış.

Makyajsız modellerde kullanılan 6 ileri Steptronic şanzıman daha önce MINI ve X1 modellerinde de olduğu gibi 7 ileri çift kavramalı şanzımanla değiştirilmiş. Bu sayede performans artarken yakıt tüketim ve emisyon değerlerinde düşme sağlanmış.

Her iki model de Nisan ayının sonlarında ülkemizde satışa sunulacakken yine güncel modellerde olduğu gibi 218i benzinli ve 216d dizel motorların sunulması bekleniyor.

BMW 2 Serisi Active Tourer ve Gran Tourer fotoğraf galerisi için tıklayın.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Nissan Qashqai’da yeni motorlar kullanılmaya başlandı
Haber
Skoda, yeni hatchback'i Scala’yı hazırlıyor
Haber
DS3 Crossback Paris’te gösterildi
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com