BMW 8 Serisi kamuflajlı olarak gösterildi
BMW 8 Serisi kamuflajlı olarak gösterildi

BMW’nin üst sınıf coupe modelinin kamuflajlı resmi fotoğrafları yayınlandı.


Daha önce konsept olarak gördüğümüz yeni 8 Serisi Coupe bu defa kamuflajlı olarak görüntülendi, hatta geçtiğimiz günlerde otomobilin kamuflajsız bir fotoğrafı da sızdırılmıştı. Bu defa İtalya’da yüksek hız testlerinde görüntülenen otomobilin yılın son aylarında piyasada olması bekleniyor.

8 Serisi Coupe piyasaya çıktığı zaman Mercedes S Sınıfı Coupe ve Bentley Continental GT gibi lüks modellere rakip olacak. Otomobilin altyapısı ve kabini 7 Serisi’yle ortak hatta 8 Serisi’ni 7 Serisi’nin Coupe’si olarak nitelendirebiliriz.

Bu da motor seçeneklerinin 7 Serisi’yle aynı olacağı anlamına geliyor. Yani kabloyla şarj edilebilen bir versiyon da büyük ihtimal üretilecek ve modelin başlangıcından itibaren kullanıcılar için bir alternatif olarak düşünülecek. Diğer seçeneklerse 2.0 turbo, 4 silindirli, 3.0 litre turbo, 6 silindirli ve 4.4 litre turbo V8 silindirli benzinlilerken, V12 silindirli motorun da 8 Serisi’nde kullanılması olasılıklar dahilinde. Hatta kesinleşti bile diyebiliriz. Daha sonra M8 adı altında bir model de dahil olacak, bu modelin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz: BMW M8.

Dizellerse tek turbo destekli 830d, çift turbolu 840d ve dört turbo ile güçlendirilen 850d olarak görünüyor. V8 dizel ise şimdilik düşünülmüyor, tüm bu söz konusu dizeller 6 silindirli. 8 Serisi’nde 7’deki CLAR platformu aynı şekilde karbon fiber içeren şekilde kullanılacak.

8 Serisi Coupe güncel 6 Serisi’nin yerini alırken, model ailesinin üretimi 2018 itibarıyla sona erecek ve daha önce sizlere tanıttığımız, 5 Serisi GT’nin yerini alan 6 Serisi GT ile model adı var olmaya devam edecek.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

AMG GT 4 Door, ’Ring’in en hızlı seri üretim sedan rekorunu kırdı
Haber
Makyajlı Fabia’nın fiyatları belli oldu
Haber
SEAT Ibiza (2018)
1.0 TSI DSG FR
İzlenim

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com