BMW 8 Serisi kamuflajlı olarak gösterildi
BMW 8 Serisi kamuflajlı olarak gösterildi

BMW’nin üst sınıf coupe modelinin kamuflajlı resmi fotoğrafları yayınlandı.


Daha önce konsept olarak gördüğümüz yeni 8 Serisi Coupe bu defa kamuflajlı olarak görüntülendi, hatta geçtiğimiz günlerde otomobilin kamuflajsız bir fotoğrafı da sızdırılmıştı. Bu defa İtalya’da yüksek hız testlerinde görüntülenen otomobilin yılın son aylarında piyasada olması bekleniyor.

8 Serisi Coupe piyasaya çıktığı zaman Mercedes S Sınıfı Coupe ve Bentley Continental GT gibi lüks modellere rakip olacak. Otomobilin altyapısı ve kabini 7 Serisi’yle ortak hatta 8 Serisi’ni 7 Serisi’nin Coupe’si olarak nitelendirebiliriz.

Bu da motor seçeneklerinin 7 Serisi’yle aynı olacağı anlamına geliyor. Yani kabloyla şarj edilebilen bir versiyon da büyük ihtimal üretilecek ve modelin başlangıcından itibaren kullanıcılar için bir alternatif olarak düşünülecek. Diğer seçeneklerse 2.0 turbo, 4 silindirli, 3.0 litre turbo, 6 silindirli ve 4.4 litre turbo V8 silindirli benzinlilerken, V12 silindirli motorun da 8 Serisi’nde kullanılması olasılıklar dahilinde. Hatta kesinleşti bile diyebiliriz. Daha sonra M8 adı altında bir model de dahil olacak, bu modelin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz: BMW M8.

Dizellerse tek turbo destekli 830d, çift turbolu 840d ve dört turbo ile güçlendirilen 850d olarak görünüyor. V8 dizel ise şimdilik düşünülmüyor, tüm bu söz konusu dizeller 6 silindirli. 8 Serisi’nde 7’deki CLAR platformu aynı şekilde karbon fiber içeren şekilde kullanılacak.

8 Serisi Coupe güncel 6 Serisi’nin yerini alırken, model ailesinin üretimi 2018 itibarıyla sona erecek ve daha önce sizlere tanıttığımız, 5 Serisi GT’nin yerini alan 6 Serisi GT ile model adı var olmaya devam edecek.


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

Üçüncü nesil Kia Ceed iddialı tasarımıyla dikkat çekiyor
Haber
Yeni X4 Cenevre öncesi tanıtıldı
Haber
Yeni Dacia Duster'ın fiyatları belli oldu
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com