4 Serisi yeni yıla makyajla girdi
4 Serisi yeni yıla makyajla girdi

BMW, yeni yıla hızlı girdi ve Cenevre’de tanıtacağı makyajlı 4 Serisi’nin detaylarını paylaştı.

Geçtiğimiz yılı yeni bir model tanıtmadan geçiren BMW 2017’ye hızlı girdi. Detroit’te 5 Serisi’nin lansmanını yaptılar ve şimdi de makyajlanmış 4 Serisi’ni tanıtıyorlar. Coupe, Convertible ve Gran Coupe gövde seçeneklerinin tamamı bu makyaj operasyonundan yararlanıyor. Ayrıca M3 ve M4 modellerine de makyaj uygulandı.

 

 

 

 

 

 

4 Serisi’nin makyaj operasyonu bir bakıma 3 Serisi’ndekine benziyor, yani öyle büyük ve kapsamlı bir güncelleme beklemeyin, en azından tasarım anlamında. Değişimler daha çok teknik ve teknoloji anlamında yapılmış gibi görünüyor.

Önde ve arkada tamamen LED’lere sahip farlara yer verilmişken, 18 ve 19 inçlik jant tasarımlarında güncellemeye gidilmiş. Ön ve arka tampon hafifçe elden geçirilmiş ve Snapper Rocks ile Sunset Orange adı verilen iki yeni renge yer verilmiş.

Kabinde de dış tasarım gibi küçük güncellemeler göze çarpıyor. Yeni tasarımlı direksiyon, piyano siyahı kaplamalar ve konsol kaplamalarındaki yeni seçenekler temelini aldığı 3 Serisi’ndeki değişimler gibi görünüyor. 4 Serisi'nin en çok ilgi çekecek iç mekan değişimlerinden biri olarak dijital gösterge paneli görünüyor. Bu opsiyon daha önce 4 müşterileri için sunulmuyordu, makyajdan sonra alınabiliyor.

En büyük değişimse navigasyon sisteminde yapılmış. Ekran Professional alındığında menüler 5 Serisi’ndeki gibi grafiklere ve daha yüksek çözünürlüğe sahip olmuş.

Motor kaputunun altındaysa güncel motorlarda güncellemeler olduğunu görüyoruz. 2.0 litrelik, benzinli motor 184 bg (420i), 252 bg’lik (430i) seçeneklerine sahipken, 6 silindir isteyenler 326 bg güç üreten, 3.0 litrelik 440i’yi tercih edebilir.

Dizel seçeneklerse dört adet: 2.0 litrelik 190 bg 400 Nm tork üreten 420d, 224 bg’lik çift turbolu 425d, sıralı 6 silindirli, 3.0 litrelik 258 bg, 560 Nm’lik 430d ve 313 bg’lik 435d xDrive. Bunların yanında Gran Coupe’de yine 2 litrelik, 150 bg’lik 418d modeli de alınabiliyor.

4 Serisi’nde bunların yanında süspansiyon ve direksiyon sisteminde de bazı değişiklikler yapılmış. Böylece otomobil daha iyi yol tutuşa sahip olmuşken gövde hareketinin daha az gözlemlendiği söylenenler arasında.

Her zamanki gibi 6 ileri manuel şanzıman standart olarak sunulurken, opsiyon listesinde (Türkiye’de standart olacak) 8 ileri Steptronic vites kutusu yer alacak. Arkadan çekişli olan 4 Serisi motor seçeneğine göre xDrive dört çeker olarak alınabiliyor.

Makyajlı 4 Serisi’nin Nisan ayı gibi Türkiye’de satılması bekleniyor, 418i, 3 silindirli 136 bg'lik motor seçenekleri alınabilecekken özel siparişle 430i ve 420d getirilecek.

Yeni BMW 4 Serisi galerisi için tıklayın. 


Yorum yapın
İsim (gerekli) 
E-mail (yayınlanmayacak) (gerekli) 
Otomobilinizin markası (gerekli) 
 

Gönder

SEAT’ın alt markası Cupra kendi geliştirdiği ilk modelini tanıttı
Haber
Makyajlı Volvo XC90’da hafif hibrit kullanılmaya başlandı
Haber
Hyundai Tucson, N-Line ile sportifleşiyor
Haber

Ana Sayfa | Künye | İletişim

Her Hakkı Saklıdır © Ocak 2012 Otoloji.com